Epoksinin yapısından başlayacak olursak, epoksinin yapısında epoksi reçinesi ve kürlenme ajanının karışımlarından elde edilen kimyasal bir karışım bulunmaktadır.

Epoksi zemin kaplamanın yapılmasındaki amaç kimyasal ortamlara, insanların yoğun olarak kullandığı ortamlara, kuruluşlara bu kaplamaların yapılandırılarak zeminin ömrünü uzatmaktır. Epoksi zemin kolay temizlenebildiği için yaygın olarak hastanelerde, okullarda, özel kuruluşlarda, bankalarda ve kamu binalarında kullanılmaktadır. Epoksi zemin pürüzsüz olması sebebiyle kolayca temizlenebilir. Yapısı gereği mikropların taşınmasını önler. Antibakteriyel özelliği ile sağlıklı bir ortam sunar. Sağlıklı olmasının yanı sıra darbeye karşı oldukça dayanıklıdır. İnsanların yoğun olduğu zeminlerde kullanıldığı için aşınmayı da oldukça azaltmaktadır. Epoksi zemin kaplama trafiğine oldukça dayanıklı olarak üretildikleri için günümüz inşaat teknolojilerinde tercih edilmektedir.

Epoksi zeminlerin bir diğer önemli özellikleri ise kolayca ve kısa sürede zeminin kaplanabilmesidir. Tecrübeli ekiplerle yapılan montajlarda kurulum çok basit yürümektedir. Dayanıklı bir zemin kaplaması olması sebebiyle binaların yalıtımlarında da önemli paya sahiptir. Su, ısı ve gürültü yalıtımlarında da epoksi zeminler yoğum bir biçimde kullanılmaktadır.

İş ortamınızın daha konforlu ve göze hoş gelmesini talep ediyorsanız zevkinize uygun renkler ile de kaplama hizmetleri gerçekleştirilebilmektedir. Sizde binanızın zemin kaplamalarında epoksi zemin kaplama sistemlerini seçin sıradan kaplama zeminler ile arasındaki farkı görün.